Mazzolada Lison Classico DOCG

Kód: 12
Suché
Značka: Mazzolada
232 Kč 191,74 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
03.10.2023

Mazzolada Lison Classico je velmi elegantní, nepodbízívé víno žluté slámové barvy se zelenými odlesky, vůní připomíná listí broskvoní a zelenou ořechovou slupku. Chuť je suchá, sametová, silná, s typickou příchutí hořké mandle a jedinečnou aromatickou perzistencí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Réva: Lison Classico (bílé). Tato odrůda je výsledkem selekce těch nejlepších keřů na historické vinici z padesátých let. Před vinobraním jsou všechny keře zkontrolovány, zda nejsou napadeny parazity nebo viry, aby se vybraly ty nejlepší odnože, které jsou pak naroubovány na americkou sazenici a velmi pečlivě kontrolovány.
Vinařská oblast: Vinice se nacházejí v okolí obce Portogruaro v Benátské provincii.  
Výroba: Nejprve je víno ponecháno na 12 hodin macerovat, poté je jemně lisováno a podchlazeno na 5°C, aby se po 24 hodinách oddělil kalný mošt. Následuje řízená fermentace za pomoci vybraných přírodních kvasinek. Poté je víno několikrát přefiltrováno a stočeno do nerezových tanků, kde pak několik měsíců zraje.
Kombinace: Perfektní jako aperitiv ale také nepřekonatelné ke všem darům moře, světlým masům, tučnějším předkrmům, vývarům, pokrmům s houbami, mladým sýrům a k benátské kuchyni obecně. Doporučená teplota servírování je mezi 10 - 12 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Italské víno - Vše
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: