Virtuoso Primitivo IGT

Kód: 49
Suché
Značka: Virtuoso
298 Kč 246,28 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
19.09.2019

Toto víno nabízí výbornou a intenzivní směs vůní lesních plodů a koření. Na patře je bohaté a tělnaté, s příjemnou a koncentrovanou chutí zralé višně, vyrovnanou měkkými a kulatými tříslovinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Réva: 100 % Primitivo (červené).
Obsah alkoholu: 14 % vol.
Vinařská oblast: Vinice se nacházejí v kraji Apulie, v oblastech Avetrana a Sava. Tyto dvě oblasti mají velmi odlišné mikroklima a půdu, proto má réva rozdílné vlastnosti. Průměrná délka života keřů je 35 let, pěstovány jsou tradičním způsobem „ve stromcích“ s přísně omezeným výnosem cca 50 hl/ha.
Sklizeň: Hrozny jsou sbírány ručně na začátku září.
Výroba: Hrozny pocházející ze dvou různých oblastí jsou zpracovány odděleně. Nejprve jsou odzrněny ale nelisovány. Mošt z Avetrany kvasí za pomoci přírodních kvasinek, do moštu ze Savy jsou přidány kvasinky šlechtěné. Kvašení u obou trvá přibližně 8 dní a probíhá za teploty 28°C. Po ukončení kvašení jsou obě vína stočena do sudů barrique z amerického dubu, kde probíhá jablečno-mléčné kvašení. Do vína ze Savy jsou přidány bakterie šlechtěné, kvašení vína z Avetrany probíhá za pomoci pouze přírodních bakterií.

Doplňkové parametry

Kategorie: Italské víno - Vše
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: